Топ-5 мобільних ігор, у які грають усі: AoV, Clash Royale, PUBG

Топ-5 мобільних ігор, у які грають усі: AoV, Clash Royale, PUBG

Мобільні ігри впевнено відвойовують своє місце у великому кіберспорті. Турніри за Clash Royale можуть похвалитися призовим фондом в $ 1 млн, а за Arena of Valor проводяться офіційні чемпіонати світу. Які ж з ігор для смартфонів стали найбільш популярними за останній рік?

Arena of Valor

Ця гра — мобільне втілення знаменитої League of Legends. Це MOBA 5х5 з трьома лініями і швидкими битвами (25 хвилин) створена китайськими розробниками Tencent Games. Довгий час була лідером рейтингів мобільних ігор у Китаї (завантажена більш ніж 5 млн разів), а потім успішно стартувала в Європі й Америці.

Загальний час перегляду: 39,4 млн годин
Найпопулярніший турнір: Arena of Valor International Championship 2018
Призовий фонд: $ 600 000
Пік глядачів: 1,12 млн
Тривалість: 69 годин
Доступно: Android, iOS

Clash Royale

Гра змішаного жанру, яка поєднує в собі характеристики карткової й МОВА, входить у всесвіт Clash of Clans. Після виходу у 2016 році продукт компанії Supercell швидко став популярним, принісши дохід 1 млрд доларів менше, ніж за рік. У 2018 році стартувала Clash Royale League — офіційний чемпіонат світу в п’яти лігах (Північна Америка, Європа, Латинська Америка, Азія й Китай).

Загальний час перегляду: 5,2 млн годин
Найпопулярніший турнір: Clash Royale League World Finals 2018
Призовий фонд: $ 1 000 000
Пік глядачів: 708,6 тис.
Тривалість: 9 годин
Доступно: Android, iOS

PlayerUnknown's Battlegrounds

Мобільна версія знаменитої королівської битви вийшла в березні 2018 року. Уже у вересні з’явилася статистика, що гру щодня відвідують 20 млн геймерів із 200 країн світу. За рік відбулося більш ніж десяток великих турнірів за PlayerUnknown's Battlegrounds для мобільних, а гра увійшла в трійку найпопулярніших за часом переглядів.

Загальний час перегляду: 4,5 млн годин
Найпопулярніший турнір: PUBG Mobile Star Challenge 2018 Global Final
Призовий фонд: $ 600 000
Пік глядачів: 819 тис.
Тривалість: 21 годину
Доступно: Android, iOS

Shadowverse

Карткова розрахована на багато користувачів гра, розроблена японською компанією Cygames, видана влітку 2016 року. Мобільна Shadowverse швидко стала такою популярною, що творці випустили версію і для комп’ютерів. У 2017 році з’явилася багатомовна версія для різних країн світу. Також розробники організовують офіційні кіберспортивні турніри.

Загальний час перегляду: 1,3 млн годин
Найпопулярніший турнір: Shadowverse World Grand Prix 2018
Призовий фонд: $ 1 310 000
Пік глядачів: 21 тис.
Тривалість: 24 години
Доступно: Android, iOS

Mobile Legends: Bang Bang

Гра в жанрі МОВА 5х5, розроблена і видана компанією Moonton із Шанхая. Користується популярністю в Південно-Східній Азії, за цією грою проводяться кіберспортивні турніри. Також Mobile Legends: Bang Bang стала першою офіційною eSport-дисципліною, яку вміщують у список 2019 Southeast Asian Games.

Загальний час перегляду: 1,1 млн годин
Найпопулярніший турнір: MPL Philippines Season 2 Grand Finals
Призовий фонд: $ 100 000
Пік глядачів: 40,8 тис.
Тривалість: 16 годин
Доступно: Android, iOS