«Ми не обмежуємося якимось одним турніром і одним форматом», – глава UESF Артур Єрмолаєв

«Ми не обмежуємося якимось одним турніром і одним форматом», – глава UESF Артур Єрмолаєв

Спікером eSPORTconf Ukraine 2019 став президент Федерації кіберспорту України (UESF) Артур Єрмолаєв. Він розповів гостям івенту про організацію та проведення Першого всеукраїнського кіберспортивного турніру з призовим фондом в 1 мільйон гривень. Ми поспілкувалися з Артуром, щоб дізнатися, якими ще здобутками може пишатися UESF і як організація працює зі спонсорами.

Інтерв’юер: eSPORTconf Ukraine 2019 (eSPORTconf)
Респондент: Артур Єрмолаєв (А. Є.)

eSPORTconf: Які цілі перед собою ставила Федерація на момент заснування й які із них вдалося досягти зараз?

А. Є.: Федерація ставила перед собою за мету створити кіберспортивну інфраструктуру для гравців – звичайних геймерів і ентузіастів тих чи інших кіберспортивних дисциплін. Це дає їм можливість зростати в кіберспорті через інфраструктури турнірів і допомагає просто відчути себе на місці справжніх кіберспортсменів.

Федерація вже домоглася багатьох цілей. Наприклад, ми запустили онлайн-платформу, яка об’єднує всі турніри, організацію команд, верифікацію співробітників і дає змогу централізувати весь трафік, який йде на нашу організацію. Це велике досягнення. Інше, ще більше для нас досягнення, – це реалізація глобальної ідеї, якою ми давно хворіли. А саме: зробити всеукраїнський турнір на мільйон гривень призових у грошовому еквіваленті.

Ми знайшли спонсорів – компанію SoftConstruct, що стала генеральним партнером, а також низку інших, яка підтримує федерацію й допомагає провести цей турнір. Він міститься на активній стадії виконання, зараз йдуть кваліфікації. Половина з них уже відбулася, а гранд-фінал і визначення переможця заплановано на жовтень і відбудеться в Windigo Arena в Дніпрі.

Чого федерації ще варто домагатися? Стабільності, масштабування нашої діяльності. Іншими словами, ми не обмежуємося якимось одним турніром або одним форматом. Чим більше подій UESF проводить, тим краще, і не важливо – це масштабне змагання чи маленьке регіональне. Його може робити навіть інша організація, а ми як федерація всіляко намагаємося його підтримати – наприклад, через медійку UESF. Також у нас є прямі контакти зі спонсорами, тому ми перенаправляємо людей на тих потенційних партнерів, кому це може бути цікаво. Нам треба те, що ми створили, нарощувати з погляду частоти і якості.

eSPORTconf: В останні роки тема кіберспорту стала практично хайповою. Чи допомагає це знайти спонсорів і швидше домовитися з ними?

А. Є.: Насправді кіберспорт – це дуже хайпова тема зараз. У цьому є як плюси, так і мінуси. З переваг можу зазначити те, що слова «кіберспорт» достатньо для того, щоб зацікавити великих спонсорів: відкриваються двері й люди готові нас слухати. Це сильно допомогло в діяльності федерації. З мінусів – це найчастіше завищені очікування від індустрії, адже є думка, що в Україні сфера кіберспорту на мільярд доларів обігу.

Я як кваліфікований фахівець у цій індустрії можу сказати, що це дуже класний ентертейнмент-рух, у нього якісне зростання, добре органічне залучення людей, які самі цим цікавляться. Їх не треба переконувати любити кіберспорт, вони його й самі люблять.

Але хайп є, і він у деяких випадках спотворює чиїсь очікування, тобто люди вкладають досить великі гроші в різні проєкти, які, на мою думку, можуть бути неприбутковими й безперспективними. Але, звісно, великий попит породжує інтерес до нашої інфраструктурі. UESF – неприбуткова організація, і ми реалістично підходимо до обговорення всіх кошторисів, вони завжди шалено низькі завдяки тому, що туди не закладено нічий комерційний інтерес.

У нас працює багато волонтерів, тому спонсорам із нами завжди приємно й комфортно: коли вони ділять охоплення на кількість витрачених грошей, то це виходить дуже вигідно. В інших ситуаціях у кіберспорті це не так, бо багато завищених вимог. Часто навіть рівень заробітних плат фахівців у кіберспорті перевищує очікування й розуміння ринку.

eSPORTconf: Розкажіть про платформу: коли вона була запущена і яка активність на ній зараз?

А. Є.: Рух дуже активний! Платформа запустилася в березні цього року, чотири місяці тому. Зараз нею користуються тільки українські гравці, які хочуть брати участь у наших турнірах. У такий спосіб, туди йде дуже адресний трафік. Попри це, у нас уже 5,5 тисячі зареєстрованих постійних активних користувачів.

У ресурсу досить велика кількість відвідувань, проте спеціально ми не працюємо над збільшенням цільового трафіку. Для нас платформа – це швидше інструмент, щоб підтримувати інфраструктуру. Але нею цікавляться люди: вони заходять, реєструються, дивляться новини, стежать за активностями. Завдяки цьому платформа за відвідуваністю обганяє деякі кіберспортивні ресурси. На сьогодні у нас понад 60 тисяч унікальних заходів на місяць.

eSPORTconf: Чи підтримує держава ініціативи федерації, якщо так, то як?

А. Є.: Зараз UESF взагалі не співпрацює з державою. Ми публічна неприбуткова організація, але в нас немає статусу національної федерації, адже поки кіберспорт не офіційний вид спорту в Україні. Ми від цього не страждаємо й не відчуваємо ніякої браку фінансування, бо з нами цікаво працювати комерційним спонсорам. Для федерації сьогодні важливими є питання кількості турнірів, які ми проводимо, ніж питання браку коштів. Знову ж таки, завдяки тому, що ми хлопці економні і в нас багато волонтерів. Іноді спонсори пропонують навіть більше, ніж ми потім у них беремо.

eSPORTconf: Про можливість створення Європейської федерації кіберспорту. Що нам дасть це членство?

А. Є.: Я є одним з учасників групи формування Європейської федерації кіберспорту. Це досить довгогральна історія, бо тривалий час відбуваються з’їзди в кожній країні. Був з’їзд у Франції, у Німеччині, у Швейцарії, наступний буде в Брюсселі – у вересні чи жовтні. Зараз у всьому забігу збирається брати участь орієнтовано 22 країни, які хочуть створити таку організацію.

Дуже багато чого ще не визначено з погляду мети, формування структури, але ми однозначно будемо в цій федерації, бо ми одні з її ідеологічних засновників. Що це дасть, побачимо далі – сьогодні важливо фокусуватися не на якихось інтернаціональних питаннях, а йти працювати й будувати своє.

Чим більше ми робимо свого, тим більше на нас звертають увагу. Два роки тому ніхто б не покликав обговорювати Європейську федерацію кіберспорту. Зараз із нами спілкуються, обговорюють спільні проєкти федерації кіберспорту інших країн – і ті, де є державна підтримка, і ті, де ситуація подібна до нашої. Тому головна мета – будувати своє. Якщо нам хтось допоможе, буде чудово, але поки розраховуємо тільки на себе.

eSPORTconf: Які у вас враження про eSPORTconf Ukraine 2019?

А. Є.: Позитивним є те, що зібралося дуже багато однодумців в одному приміщенні. Це чудово, що ми всі спілкуємося, знайомимося, обмінюємося ідеями, знаходимо якісь варіанти співпраці. Особливо тому, що подібних івентів проводиться досить мало у світі. І те, що ми зібралися в Києві, – це класно. Я не очікував такого розмаїття компаній, які зібралися тут. З багатьма сьогодні познайомився, впевнений, що ці знайомства переростуть у плідні ділові відносини і співробітництво.

Читайте інтерв’ю з іншими учасниками eSPORTconf Ukraine 2019 розділі «Новини» на нашому сайті!

назад до списку
Відвідувачу
Купити квиток
Спонсору
Стати спонсором
Спікеру
Стати спікером
ЗМІ
Акредитація

Підписатись на новини

Підписавшись на нашу розсилку, ви будете отримувати останні новини індустрії кіберспорту, інтерв'ю, відео, аналітику та багато іншого!

map