«Ми не обмежуємося якимось одним турніром і одним форматом», – глава UESF Артур Єрмолаєв

«Ми не обмежуємося якимось одним турніром і одним форматом», – глава UESF Артур Єрмолаєв

Спікером eSPORTconf Ukraine 2019 став президент Федерації кіберспорту України (UESF) Артур Єрмолаєв. Він розповів гостям івенту про організацію та проведення Першого всеукраїнського кіберспортивного турніру з призовим фондом в 1 мільйон гривень. Ми поспілкувалися з Артуром, щоб дізнатися, якими ще здобутками може пишатися UESF і як організація працює зі спонсорами.

Інтерв’юер: eSPORTconf Ukraine 2019 (eSPORTconf)
Респондент: Артур Єрмолаєв (А. Є.)

eSPORTconf: Які цілі перед собою ставила Федерація на момент заснування й які із них вдалося досягти зараз?

А. Є.: Федерація ставила перед собою за мету створити кіберспортивну інфраструктуру для гравців – звичайних геймерів і ентузіастів тих чи інших кіберспортивних дисциплін. Це дає їм можливість зростати в кіберспорті через інфраструктури турнірів і допомагає просто відчути себе на місці справжніх кіберспортсменів.

Федерація вже домоглася багатьох цілей. Наприклад, ми запустили онлайн-платформу, яка об’єднує всі турніри, організацію команд, верифікацію співробітників і дає змогу централізувати весь трафік, який йде на нашу організацію. Це велике досягнення. Інше, ще більше для нас досягнення, – це реалізація глобальної ідеї, якою ми давно хворіли. А саме: зробити всеукраїнський турнір на мільйон гривень призових у грошовому еквіваленті.

Ми знайшли спонсорів – компанію SoftConstruct, що стала генеральним партнером, а також низку інших, яка підтримує федерацію й допомагає провести цей турнір. Він міститься на активній стадії виконання, зараз йдуть кваліфікації. Половина з них уже відбулася, а гранд-фінал і визначення переможця заплановано на жовтень і відбудеться в Windigo Arena в Дніпрі.

Чого федерації ще варто домагатися? Стабільності, масштабування нашої діяльності. Іншими словами, ми не обмежуємося якимось одним турніром або одним форматом. Чим більше подій UESF проводить, тим краще, і не важливо – це масштабне змагання чи маленьке регіональне. Його може робити навіть інша організація, а ми як федерація всіляко намагаємося його підтримати – наприклад, через медійку UESF. Також у нас є прямі контакти зі спонсорами, тому ми перенаправляємо людей на тих потенційних партнерів, кому це може бути цікаво. Нам треба те, що ми створили, нарощувати з погляду частоти і якості.

eSPORTconf: В останні роки тема кіберспорту стала практично хайповою. Чи допомагає це знайти спонсорів і швидше домовитися з ними?

А. Є.: Насправді кіберспорт – це дуже хайпова тема зараз. У цьому є як плюси, так і мінуси. З переваг можу зазначити те, що слова «кіберспорт» достатньо для того, щоб зацікавити великих спонсорів: відкриваються двері й люди готові нас слухати. Це сильно допомогло в діяльності федерації. З мінусів – це найчастіше завищені очікування від індустрії, адже є думка, що в Україні сфера кіберспорту на мільярд доларів обігу.

Я як кваліфікований фахівець у цій індустрії можу сказати, що це дуже класний ентертейнмент-рух, у нього якісне зростання, добре органічне залучення людей, які самі цим цікавляться. Їх не треба переконувати любити кіберспорт, вони його й самі люблять.

Але хайп є, і він у деяких випадках спотворює чиїсь очікування, тобто люди вкладають досить великі гроші в різні проєкти, які, на мою думку, можуть бути неприбутковими й безперспективними. Але, звісно, великий попит породжує інтерес до нашої інфраструктурі. UESF – неприбуткова організація, і ми реалістично підходимо до обговорення всіх кошторисів, вони завжди шалено низькі завдяки тому, що туди не закладено нічий комерційний інтерес.

У нас працює багато волонтерів, тому спонсорам із нами завжди приємно й комфортно: коли вони ділять охоплення на кількість витрачених грошей, то це виходить дуже вигідно. В інших ситуаціях у кіберспорті це не так, бо багато завищених вимог. Часто навіть рівень заробітних плат фахівців у кіберспорті перевищує очікування й розуміння ринку.

eSPORTconf: Розкажіть про платформу: коли вона була запущена і яка активність на ній зараз?

А. Є.: Рух дуже активний! Платформа запустилася в березні цього року, чотири місяці тому. Зараз нею користуються тільки українські гравці, які хочуть брати участь у наших турнірах. У такий спосіб, туди йде дуже адресний трафік. Попри це, у нас уже 5,5 тисячі зареєстрованих постійних активних користувачів.

У ресурсу досить велика кількість відвідувань, проте спеціально ми не працюємо над збільшенням цільового трафіку. Для нас платформа – це швидше інструмент, щоб підтримувати інфраструктуру. Але нею цікавляться люди: вони заходять, реєструються, дивляться новини, стежать за активностями. Завдяки цьому платформа за відвідуваністю обганяє деякі кіберспортивні ресурси. На сьогодні у нас понад 60 тисяч унікальних заходів на місяць.

eSPORTconf: Чи підтримує держава ініціативи федерації, якщо так, то як?

А. Є.: Зараз UESF взагалі не співпрацює з державою. Ми публічна неприбуткова організація, але в нас немає статусу національної федерації, адже поки кіберспорт не офіційний вид спорту в Україні. Ми від цього не страждаємо й не відчуваємо ніякої браку фінансування, бо з нами цікаво працювати комерційним спонсорам. Для федерації сьогодні важливими є питання кількості турнірів, які ми проводимо, ніж питання браку коштів. Знову ж таки, завдяки тому, що ми хлопці економні і в нас багато волонтерів. Іноді спонсори пропонують навіть більше, ніж ми потім у них беремо.

eSPORTconf: Про можливість створення Європейської федерації кіберспорту. Що нам дасть це членство?

А. Є.: Я є одним з учасників групи формування Європейської федерації кіберспорту. Це досить довгогральна історія, бо тривалий час відбуваються з’їзди в кожній країні. Був з’їзд у Франції, у Німеччині, у Швейцарії, наступний буде в Брюсселі – у вересні чи жовтні. Зараз у всьому забігу збирається брати участь орієнтовано 22 країни, які хочуть створити таку організацію.

Дуже багато чого ще не визначено з погляду мети, формування структури, але ми однозначно будемо в цій федерації, бо ми одні з її ідеологічних засновників. Що це дасть, побачимо далі – сьогодні важливо фокусуватися не на якихось інтернаціональних питаннях, а йти працювати й будувати своє.

Чим більше ми робимо свого, тим більше на нас звертають увагу. Два роки тому ніхто б не покликав обговорювати Європейську федерацію кіберспорту. Зараз із нами спілкуються, обговорюють спільні проєкти федерації кіберспорту інших країн – і ті, де є державна підтримка, і ті, де ситуація подібна до нашої. Тому головна мета – будувати своє. Якщо нам хтось допоможе, буде чудово, але поки розраховуємо тільки на себе.

eSPORTconf: Які у вас враження про eSPORTconf Ukraine 2019?

А. Є.: Позитивним є те, що зібралося дуже багато однодумців в одному приміщенні. Це чудово, що ми всі спілкуємося, знайомимося, обмінюємося ідеями, знаходимо якісь варіанти співпраці. Особливо тому, що подібних івентів проводиться досить мало у світі. І те, що ми зібралися в Києві, – це класно. Я не очікував такого розмаїття компаній, які зібралися тут. З багатьма сьогодні познайомився, впевнений, що ці знайомства переростуть у плідні ділові відносини і співробітництво.

Читайте інтерв’ю з іншими учасниками eSPORTconf Ukraine 2019 розділі «Новини» на нашому сайті!