Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни

Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни

У цьому році вже відбулися великі турніри з CS: GO: IEM Katowice 2019 і StarSeries & i-League Season 7. Дізнайтеся, які змагання major CS: GO відбудуться найближчим часом і за який призовий фонд боротимуться найкращі кіберколективи з цієї дисципліни.

Історія Major-турнірів CS: GO

CS: GO вийшла в серпні 2012 року, а згодом перетягнула до себе геймерів із низки інших ігор FPS-жанру. Зараз з CS: GO відбувається безліч онлайн- і LAN-турнірів, які збирають біля екранів мільйонну аудиторію.

Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни - 1

Першим івентом із дисципліни став DreamHack Winter 2013, який відбувся через рік після релізу гри. Valve сама проспонсорувала проведення події, а турнір став першим мейджором в історії CS: GO. Івенти 2013 і 2014 року проходили на невеликих майданчиках і тільки починали збирати свою аудиторію. У 2013 відбулися Esports 2013 Winter Case і Esports 2014 Summer Case (з призовими в $ 250 000).

У 2015 році Valve успішно співпрацювала з ESL і DreamHack, організувавши три великих мейджори:

  • ESL One Katowice;
  • ESL One Cologne;
  • DreamHack Cluj-Napoca.

Завдяки збільшеному інтересу аудиторії стало доцільно робити турніри CS: GO на великих майданчиках (наприклад, Lanxess Arena).

У 2016 році сума призових зросла до $ 1 000 000, а Valve дала права на проведення змагань Major League Gaming. Це відкрило новий етап у розвитку турнірів, оскільки, починаючи з MLG Columbus, почала практикуватися регіональна система майнорів. У них колективи з Європи, СНД, Америки та Азії могли змагатися за слот на LAN-відбіркові до мейджору. Подібна схема діє й зараз.

Найближчі великі турніри Major CS: GO

Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни - 2

Мейджори CS: GO незмінно привертають увагу публіки і збирають мільйони глядачів на піку трансляцій. Крім того, CS: GO розвивається як кіберспортивна дисципліна, число турнірів зростає, а суми призових збільшуються. Змагання з CS: GO різних форматів, масштабів і рівнів відбуваються протягом усього року. Розглянемо найбільші з них, заплановані на це літо.

ECS Season 7 Finals

Дата проведення: 6–9 червня 2019 року

Локація: Лондон, Великобританія

Сума призових: $ 500 000

Опис: Фінали чергового сезону ECS знову відбуватимуться на стадіоні «Уемблі». Організатором виступає компанія FACEIT, яка проведе це змагання на «Уемблі-Арені» в Лондоні.

У змаганні візьмуть участь вісім найкращих за результатами кваліфікацій команд із Європи та Північної Америки. Між собою вони змагатимуться за суму призових, яка вже стала класичною, — $ 500 000. Фінальна частина турніру буде проведена за короткий період — 6–9 червня 2019 роки (тому часу для ставок на результати цієї кіберспортивної події не так уже й багато).

ESL Pro League Season 9 Finals

Дата проведення: 18 червня — 23 червня 2019 року

Локація: Монпельє, Франція

Сума призових: $ 750 000

Опис: Фінальні змагання — ключовий момент кожного сезону. В LAN-фінал ліги потраплять вісім команд із Європи, шість із Північної Америки й по одній від Океанії та Азії. У такий спосіб, кращі кіберспортивні колективи світу змагатимуться за основну частину призового фонду в розмірі $ 750 000 (першому місцю дістанеться $ 250 000). Матчі групової стадії проведуть у виставковому центрі міста, а плей-офф відбудеться на стадіоні Sud de France Arena, який вміщує до 14 тисяч глядачів.

У цьому сезоні ESL змінила правила участі в Pro League — матчі для колективів із Європи й Північної Америки перенесли в офлайн, а учасники з Азії та Океанії змагаються за слоти на LAN-фіналі в онлайні.

DreamHack Open Summer 2019

Дата проведення: 15 червня 2019 — 17 червня 2019 року

Локація: Йончепінг, Швеція

Сума призових: $ 100 000

Опис: Груповий етап відбудеться у форматі GSL (в кожній групі буде по чотири команди, матчі відкриття і вінери best-of-1, на вибування і вирішальний best-of-3). Дві кращі команди з кожної групи проходять у плей-офф, де матчі відбуватимуться у форматі best-of-3 (до двох перемог).

Усього в турнірі візьме участь вісім команд, шість із яких стануть володарями прямих запрошень. DreamHack Open Summer 2019 відбудеться в Elmia Convention Center, а загальний призовий фонд складе $ 100 000. Колектив Valiance став другим учасником змагань, раніше на нього потрапила Team Ancient, пройшовши шведські відбіркові.

ESL One: Cologne 2019

Дата проведення: 2–7 липня 2019 року

Локація: Кельн, Німеччина

Сума призових: $ 300 000

Опис: У змаганні візьме участь 16 команд, матчі плей-офф прийме Lanxess Arena. Турнір також увійде в серію Intel Grand Slam. Цікаво, що подія проходитиме саме в Кельні, своєрідній Мецці для фанатів CS: GO (в місті проводиться дуже багато івентів за цією кібердисципліною). Серія ESL One проходить також в інших країнах і містах, наприклад, ESL One: Нью-Йорк 2018. Формат: дві групи з вибуванням після двох поразок і змагання плей-офф.

StarLadder Berlin Major 2019

Дата проведення: 20 серпня — 8 вересня 2019 року

Локація: Берлін, Німеччина

Сума призових: $ 1 000 000

Опис: П’ятнадцятий мейджор Counter-Strike: Global Offensive організовуватиме оператор StarLadder. Масштабна подія відбудеться на легендарному стадіоні Mercedes-Benz Arena, призначений на 14 тисяч глядачів. Відкриті відбіркові на майнор для команд із Європи відбудуться з 25 травня до 4 червня, з 24 травня до 3 червня заплановано чотири етапи для країн СНД. У фінальному змаганні в Берліні візьме участь 24 команди.