Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни

Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни

У цьому році вже відбулися великі турніри з CS: GO: IEM Katowice 2019 і StarSeries & i-League Season 7. Дізнайтеся, які змагання major CS: GO відбудуться найближчим часом і за який призовий фонд боротимуться найкращі кіберколективи з цієї дисципліни.

Історія Major-турнірів CS: GO

CS: GO вийшла в серпні 2012 року, а згодом перетягнула до себе геймерів із низки інших ігор FPS-жанру. Зараз з CS: GO відбувається безліч онлайн- і LAN-турнірів, які збирають біля екранів мільйонну аудиторію.

Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни - 1

Першим івентом із дисципліни став DreamHack Winter 2013, який відбувся через рік після релізу гри. Valve сама проспонсорувала проведення події, а турнір став першим мейджором в історії CS: GO. Івенти 2013 і 2014 року проходили на невеликих майданчиках і тільки починали збирати свою аудиторію. У 2013 відбулися Esports 2013 Winter Case і Esports 2014 Summer Case (з призовими в $ 250 000).

У 2015 році Valve успішно співпрацювала з ESL і DreamHack, організувавши три великих мейджори:

  • ESL One Katowice;
  • ESL One Cologne;
  • DreamHack Cluj-Napoca.

Завдяки збільшеному інтересу аудиторії стало доцільно робити турніри CS: GO на великих майданчиках (наприклад, Lanxess Arena).

У 2016 році сума призових зросла до $ 1 000 000, а Valve дала права на проведення змагань Major League Gaming. Це відкрило новий етап у розвитку турнірів, оскільки, починаючи з MLG Columbus, почала практикуватися регіональна система майнорів. У них колективи з Європи, СНД, Америки та Азії могли змагатися за слот на LAN-відбіркові до мейджору. Подібна схема діє й зараз.

Найближчі великі турніри Major CS: GO

Major CS: GO — історія чемпіонатів і найближчі турніри з кібердисципліни - 2

Мейджори CS: GO незмінно привертають увагу публіки і збирають мільйони глядачів на піку трансляцій. Крім того, CS: GO розвивається як кіберспортивна дисципліна, число турнірів зростає, а суми призових збільшуються. Змагання з CS: GO різних форматів, масштабів і рівнів відбуваються протягом усього року. Розглянемо найбільші з них, заплановані на це літо.

ECS Season 7 Finals

Дата проведення: 6–9 червня 2019 року

Локація: Лондон, Великобританія

Сума призових: $ 500 000

Опис: Фінали чергового сезону ECS знову відбуватимуться на стадіоні «Уемблі». Організатором виступає компанія FACEIT, яка проведе це змагання на «Уемблі-Арені» в Лондоні.

У змаганні візьмуть участь вісім найкращих за результатами кваліфікацій команд із Європи та Північної Америки. Між собою вони змагатимуться за суму призових, яка вже стала класичною, — $ 500 000. Фінальна частина турніру буде проведена за короткий період — 6–9 червня 2019 роки (тому часу для ставок на результати цієї кіберспортивної події не так уже й багато).

ESL Pro League Season 9 Finals

Дата проведення: 18 червня — 23 червня 2019 року

Локація: Монпельє, Франція

Сума призових: $ 750 000

Опис: Фінальні змагання — ключовий момент кожного сезону. В LAN-фінал ліги потраплять вісім команд із Європи, шість із Північної Америки й по одній від Океанії та Азії. У такий спосіб, кращі кіберспортивні колективи світу змагатимуться за основну частину призового фонду в розмірі $ 750 000 (першому місцю дістанеться $ 250 000). Матчі групової стадії проведуть у виставковому центрі міста, а плей-офф відбудеться на стадіоні Sud de France Arena, який вміщує до 14 тисяч глядачів.

У цьому сезоні ESL змінила правила участі в Pro League — матчі для колективів із Європи й Північної Америки перенесли в офлайн, а учасники з Азії та Океанії змагаються за слоти на LAN-фіналі в онлайні.

DreamHack Open Summer 2019

Дата проведення: 15 червня 2019 — 17 червня 2019 року

Локація: Йончепінг, Швеція

Сума призових: $ 100 000

Опис: Груповий етап відбудеться у форматі GSL (в кожній групі буде по чотири команди, матчі відкриття і вінери best-of-1, на вибування і вирішальний best-of-3). Дві кращі команди з кожної групи проходять у плей-офф, де матчі відбуватимуться у форматі best-of-3 (до двох перемог).

Усього в турнірі візьме участь вісім команд, шість із яких стануть володарями прямих запрошень. DreamHack Open Summer 2019 відбудеться в Elmia Convention Center, а загальний призовий фонд складе $ 100 000. Колектив Valiance став другим учасником змагань, раніше на нього потрапила Team Ancient, пройшовши шведські відбіркові.

ESL One: Cologne 2019

Дата проведення: 2–7 липня 2019 року

Локація: Кельн, Німеччина

Сума призових: $ 300 000

Опис: У змаганні візьме участь 16 команд, матчі плей-офф прийме Lanxess Arena. Турнір також увійде в серію Intel Grand Slam. Цікаво, що подія проходитиме саме в Кельні, своєрідній Мецці для фанатів CS: GO (в місті проводиться дуже багато івентів за цією кібердисципліною). Серія ESL One проходить також в інших країнах і містах, наприклад, ESL One: Нью-Йорк 2018. Формат: дві групи з вибуванням після двох поразок і змагання плей-офф.

StarLadder Berlin Major 2019

Дата проведення: 20 серпня — 8 вересня 2019 року

Локація: Берлін, Німеччина

Сума призових: $ 1 000 000

Опис: П’ятнадцятий мейджор Counter-Strike: Global Offensive організовуватиме оператор StarLadder. Масштабна подія відбудеться на легендарному стадіоні Mercedes-Benz Arena, призначений на 14 тисяч глядачів. Відкриті відбіркові на майнор для команд із Європи відбудуться з 25 травня до 4 червня, з 24 травня до 3 червня заплановано чотири етапи для країн СНД. У фінальному змаганні в Берліні візьме участь 24 команди.

назад до списку
Відвідувачу
Купити квиток
Спонсору
Стати спонсором
Спікеру
Стати спікером
ЗМІ
Акредитація

Підписатись на новини

Підписавшись на нашу розсилку, ви будете отримувати останні новини індустрії кіберспорту, інтерв'ю, відео, аналітику та багато іншого!

map