Кіберспортивні федерації України: як розвивається esports на національному рівні

Кіберспортивні федерації України: як розвивається esports на національному рівні

Українські кіберспортсмени вже не перший рік займають провідні позиції у світі, стабільно демонструючи хороші результати в багатьох esports-дисциплінах. Однак, говорячи про розвиток кіберспорту в країні, слід також згадати, нехай не настільки відомий, але не менш важливий його аспект.

Зараз в Україні працюють відразу три кіберспортивні федерації: Федерація кіберспорту України, Українська федерація електронного спорту і Федерація кіберфутболу України. Ці організації існують не «для галочки», вони активно діють – шукають і навчають потенційних кіберзірок, підтримують професіоналів, проводять масштабні кіберспортивні турніри і співпрацюють із великими українськими та міжнародними компаніями (Lenovo, Razer, Kyivstar).

Федерація кіберспорту України

Ukrainian Esport Federation, UESF (Федерація кіберспорту України) – всеукраїнська громадська організація, заснована у 2018 році. Вона зосереджена на підтримці й розвитку кіберспорту в країні, базується в Дніпрі та відкрила чинні представництва у 21 області України.

Членами організації виступила низка відомих українських кіберспортсменів, зокрема Єгор «markeloff» Маркелов, Арсеній «сeh9» Триноженко, Олексій «xaoc» Кучеров, Кирило «ANGE1» Карасьов і багато інших. Федерація співпрацює з кіберспортивною організацією Windigo Gaming, зі спортивним порталом XSPORT, Національною кіберспортивною лігою (NCL),.

Організація активно підтримувала створення першої в Україні офлайн-академії з кіберспорту Windigo Academy в місті Дніпро. Зараз освітня платформа проводить навчання з дисциплін: CS: GO, FIFA, Dota 2, Fortnite.

За 2018 рік UESF організувала 50 змагань і розіграла в загальній сумі 850 тисяч гривень. Цього року проводить перший чемпіонат України з кіберспорту (дисципліни CS: GO і Dota 2), кваліфікації якого відбуваються у 23 регіонах України. Фінальний етап відбудеться з 11 до 13 жовтня в Дніпрі, а загальний призовий фонд змагань складе 1 мільйон гривень.

«Ми працюємо над створенням повноцінної інфраструктури для постійного проведення заходів, пов’язаних із кіберспортом. Також організація всіма силами допомагає аматорам і напівпрофесійним гравцям вийти на новий рівень. Для цього ми плануємо організовувати регіональні та всеукраїнські турніри на постійній основі. Крім першого чемпіонату України з кіберспорту з призовим фондом 1 мільйон гривень, цього року ми запланували чемпіонат України серед студентів з CS: GO і Dota 2», – повідомляє президент Федерації кіберспорту України (UESF) Артур Єрмолаєв.

Українська федерація електронного спорту

Esports Ukraine – це громадська організація, створена у 2016 році групою професіоналів із кіберспортивної галузі. Федерація підтримує молоді таланти й займається проведенням кіберспортивних змагань для професіоналів і любителів, зокрема студентські чемпіонати. Партнерами організації виступають такі компанії: MasterCard, RedBull, Lenovo, Razer.

Кіберспортивні федерації України: як розвивається esports на національному рівні - 1

«Я бачу завдання Esports Ukraine в об’єднанні й розвитку української кіберспортивної спільноти. В Україні безліч обдарованих аматорів, у яких немає можливості реалізувати свій потенціал і виходити на новий професійний рівень. Ми націлені на те, щоб допомогти батькам майбутніх кібератлетів зрозуміти сучасні реалії. Ми хочемо показати, що кіберспорт – це серйозна професія і справжній спорт, який вимагає максимальної віддачі, старанності і професійної підготовки», – говорить президент Esports Ukraine Іван Данішевський.

Серед великих подій, організованих командою федерації: перший Всеукраїнський турнір серед студентів України, перший у світі турнір із Dota 2 в режимі TURBO (Non-Stop Energy League), перший міжнародний турнір для гравців із СНД-регіону між Україною та Азербайджаном, CyberStar League – всеукраїнський онлайн-турнір з Dota 2 за підтримки компанії Kyivstar. Також федерацією заснована CyberStar Academy – професійна платформа онлайн-стримінгу та коментування кіберспортивних дисциплін.

«Ми працюємо над тим, щоб кіберспорт в Україні визнали офіційно, і країна могла вийти на світову арену як повноцінний учасник. Тому вже в поточному році спільно з НУФВСУ ми запустимо можливість отримати професійну освіту (магістратура). А надалі сформуємо й повноцінну п’ятирічну програму з застосуванням не тільки нашого досвіду і знань, а й досвіду колег з усього світу. Я думаю, що, привертаючи увагу бізнесу та інвесторів до кіберспортивної індустрії України, ми зможемо показати їм нові інструменти спілкування з аудиторією, а також можливості спільно розвивати ринок», – вважає президент федерації Іван Данішевський.

Федерація кіберфутболу України

ESFU (Федерація кіберфутболу України) заснована у 2016 році. Вона зосереджена на популяризації й розвитку кіберфутболу в країні. Федерація навчає і влаштовує на роботу талановитих гравців, організовує кіберспортивні турніри. ESFU провела чотири офіційні кубки Києва (FIFA Kyiv Cup), Всеукраїнську лігу з FIFA16, понад 40 локальних змагань у регіонах України й аматорські турніри на фестивалі WEGAME. У планах федерації – розробка і створення кіберфутбольної версії Української прем’єр-ліги.

Кіберспортивні федерації України: як розвивається esports на національному рівні - 2

«Кіберфутбол в Україні як дисципліна набирає обертів, і ми прагнемо всіма можливими способами створити максимально комфортне середовище для розвитку цього напряму. У наших планах уже найближчим часом організувати серію великих івентів, а також продовжувати розвиток українського кіберфутболу на світовій арені», – коментує президент Федерації кіберфутболу України Арсеній Салай.

В організації є 15 постійних представництв, також вона співпрацює з федераціями віртуального спорту країн СНД і Європи (Білорусь, Росія, Португалія, Франція). Партнерами ESFU виступають ФК «Чорноморець», ФК «Брест», компанії Asus, DXRACER, Razer і багато інших.

У 2018 році Федерація кіберфутболу України спільно з арт-заводом «Платформа» відкрила Академію кіберфутболу FINT, у якій охочі можуть навчатися теорії і практиці професійної гри в кіберфутбол. Один із викладачів школи – чемпіон Європи Олег «Walkman» Шустенко. Зараз академія вже підготувала і працевлаштувала 50 осіб.

«У вересні 2019 роки ми разом із партнерами запускаємо кіберспортивну магістратуру в Національному університеті фізичного виховання – подія безпрецедентна, адже на даний момент практично ніде у світі немає кіберспортивних програм на державному рівні. Ба більше, уперше в Україні ми просуваємо проєкт за прямої підтримки державних структур (Київської міської адміністрації). Усе, що нам залишилося, це зібрати необхідну кількість голосів, а підтвердження за бюджетом від адміністрації ми вже отримали», – поділився найближчими планами президент ESFU Арсеній Салай.

Представники українських кіберспортивних організацій готові ділитися своїм досвідом із тими, хто активно цікавиться сферою електронного спорту й роботою в ній. Артур Єрмолаєв (UESF), Арсеній Салай (ESFU) й Іван Данішевський (Esports Ukraine) виступлять на заході eSPORTconf Ukraine 2019 від компанії Smile-Expo. Приходьте на івент, присвячений темі заробітку в кіберспорті, щоб поспілкуватися зі спікерами та дізнатися більше про розвиток галузі в Україні.

назад до списку
Відвідувачу
Купити квиток
Спонсору
Стати спонсором
Спікеру
Стати спікером
ЗМІ
Акредитація

Підписатись на новини

Підписавшись на нашу розсилку, ви будете отримувати останні новини індустрії кіберспорту, інтерв'ю, відео, аналітику та багато іншого!

map