«Кіберфутбол — це не командна гра, тут усе залежить тільки від тебе», — призер турнірів з FIFA Максим «GG_Fear» Бобер

«Кіберфутбол — це не командна гра, тут усе залежить тільки від тебе», — призер турнірів з FIFA Максим «GG_Fear» Бобер

Учасником панельної дискусії на eSPORTconf Ukraine 2019 стане кіберфутболіст Максим «GG_Fear» Бобер — амбасадор ФК «Арсенал-Київ» і екс-гравець ФК «Верес», переможець і призер турнірів з FIFA.

Ми поспілкувалися з Максимом про те, як починалася його професійна діяльність і в чому полягають переваги кіберфутболу перед іншими esports-дисциплінами.
 

Інтерв’юер: eSPORTconf Ukraine 2019 (eSPORTconf)

Респондент: Максим «GG_Fear» Бобер (GG_Fear)

eSPORTconf: З чого почалася ваша кар’єра в кіберспорті та скільки часу знадобилося, щоб вийти на професійний рівень?

GG_Fear: Спочатку я грав у великий футбол на професійному рівні, але травми завадили мені продовжувати кар’єру. Тоді було вирішено перейти на віртуальний футбол, адже багато хлопців у подібній ситуації так робили. Ходив на міні-турніри в Києві, спочатку в мене нічого особливо не виходило, але з часом я почав грати краще й займати призові місця.

Коли мені було 15 років, я виграв турнір і отримав 7000 гривень призових. Прийшов додому, показав батькам, і вони зрозуміли, що в цьому є перспектива. З того моменту кіберспортом займаюся професійно, отримав досить багато нагород.

Я грав у своє задоволення, мені подобався сам процес, подобалося вигравати. Коли програвав, то потім робив розбір, аналізував, чому саме так сталося. Чим мій суперник кращий за мене, чому йому вдалося перемогти мене. І з часом усе прийшло до того, що я там, де я є.

eSPORTconf: Чим кіберфутбол відрізняється від інших кіберспортивних дисциплін?

GG_Fear: Якщо подивитися на Європу, там переможці великих чемпіонатів отримують великі призові. Іншими словами, це сфера, яка росте з кожним роком, і ростуть можливості в ній — як для гравців, так і для спонсорів. У чому переваги над тією ж умовною Dota 2 або іншими дисциплінами? У тому, що кіберфутбол — це не командна гра, тут усе залежить тільки від тебе. Особисто мене це найбільше приваблює: якщо ти зазнаєш поразки, то можеш звинувачувати тільки себе, а не шукаєш інших винних.

До того ж, FIFA дуже цікаво дивитися, на чемпіонати з дисципліни збираються стадіони. Я був на великих турнірах, де кілька тисяч людей сиділи і спостерігали за тим, як я граю. Відчуття просто неймовірні: коли забиваю, вболівальники дуже бурхливо реагують.

eSPORTconf: Які, на вашу думку, перспективи кіберфутболу в Україні?

GG_Fear: Зараз існує така традиція, що футбольні клуби підписують гравців у кіберфутбол. Ось мене, наприклад, підписав ФК «Арсенал-Київ», відповідно, я отримую від них підтримку.

Раніше в кіберспортсменів таких можливостей не було, а зараз потихеньку стає більше esports-організацій, футбольні клуби цікавляться цим напрямом. Також створюється дуже багато турнірів, тільки з FIFA за цей рік відбулося орієнтовано 20 турнірів із великим призовим фондом. Це говорить про те, що Україна зацікавлена ​​в кіберфутболі. До того ж, нам є куди рости.

eSPORTconf: Де можна навчатися професійного кіберфутболу в нашій країні?

GG_Fear: Зараз відкриваються школи та академії, де вчать кіберспорту, також існує система індивідуального навчання. Наприклад, я й сам займаюся персональним навчанням хлопців. Зараз у мене сім учнів, вони можуть приїжджати до мене, я з кожним окремо працюю.

Є хлопці, які почали вивчати все з нуля, ми з ними все ретельно розбираємо, потихеньку освоюємо, бо в мене індивідуальний підхід до кожного. Тому можливість навчатися є, головне, щоб люди знайшли вихід і були зацікавлені.

eSPORTconf: Що дають кіберспортивній індустрії тематичні офлайн-конференції та заходи?

GG_Fear: Насправді всі вони дуже корисні, оскільки допомагають галузі розвиватися. Якщо брати на рівні кіберспортсменів, то турніри — це унікальна можливість обмінятися досвідом. Наприклад, підійти запитати щось у професіоналів, дивитися, як вони грають. Хотілося б, звісно, щоб змагань було ще більше, ніж зараз. Якщо порівняти нас із Європою, то ми трохи відстаємо за розмахом і кількістю, але я думаю, це питання часу. Бо коли я тільки заходив у цю нішу, практично нічого серйозного не проводилося. Зараз уже реально відчувається прогрес, і — я впевнений — це тільки початок.

Кількість турнірів залежить від зацікавленості спонсорів, бо вони виділяють призові й хочуть отримувати фідбек. Потенційним інвесторам так само потрібно пояснити, навіщо це потрібно, яка в цьому вигода. Я неодноразово бував на зустрічах, де звучать подібні питання, тому популяризація кіберспорту — дуже важливе завдання для розвитку галузі.

Максим «GG_Fear» Бобер візьме участь у панельній дискусії, присвяченій інвестуванню в кіберспорт. Український кіберфутболіст розповість про тонкощі реклами в кіберспорті зі сторони гравців і в роботі з інвесторами.

Обговорення відбудеться в межах івенту eSPORTconf Ukraine 2019, який відбудеться в Києві 13 червня.