«Кіберфутбол — це не командна гра, тут усе залежить тільки від тебе», — призер турнірів з FIFA Максим «GG_Fear» Бобер

«Кіберфутбол — це не командна гра, тут усе залежить тільки від тебе», — призер турнірів з FIFA Максим «GG_Fear» Бобер

Учасником панельної дискусії на eSPORTconf Ukraine 2019 стане кіберфутболіст Максим «GG_Fear» Бобер — амбасадор ФК «Арсенал-Київ» і екс-гравець ФК «Верес», переможець і призер турнірів з FIFA.

Ми поспілкувалися з Максимом про те, як починалася його професійна діяльність і в чому полягають переваги кіберфутболу перед іншими esports-дисциплінами.
 

Інтерв’юер: eSPORTconf Ukraine 2019 (eSPORTconf)

Респондент: Максим «GG_Fear» Бобер (GG_Fear)

eSPORTconf: З чого почалася ваша кар’єра в кіберспорті та скільки часу знадобилося, щоб вийти на професійний рівень?

GG_Fear: Спочатку я грав у великий футбол на професійному рівні, але травми завадили мені продовжувати кар’єру. Тоді було вирішено перейти на віртуальний футбол, адже багато хлопців у подібній ситуації так робили. Ходив на міні-турніри в Києві, спочатку в мене нічого особливо не виходило, але з часом я почав грати краще й займати призові місця.

Коли мені було 15 років, я виграв турнір і отримав 7000 гривень призових. Прийшов додому, показав батькам, і вони зрозуміли, що в цьому є перспектива. З того моменту кіберспортом займаюся професійно, отримав досить багато нагород.

Я грав у своє задоволення, мені подобався сам процес, подобалося вигравати. Коли програвав, то потім робив розбір, аналізував, чому саме так сталося. Чим мій суперник кращий за мене, чому йому вдалося перемогти мене. І з часом усе прийшло до того, що я там, де я є.

eSPORTconf: Чим кіберфутбол відрізняється від інших кіберспортивних дисциплін?

GG_Fear: Якщо подивитися на Європу, там переможці великих чемпіонатів отримують великі призові. Іншими словами, це сфера, яка росте з кожним роком, і ростуть можливості в ній — як для гравців, так і для спонсорів. У чому переваги над тією ж умовною Dota 2 або іншими дисциплінами? У тому, що кіберфутбол — це не командна гра, тут усе залежить тільки від тебе. Особисто мене це найбільше приваблює: якщо ти зазнаєш поразки, то можеш звинувачувати тільки себе, а не шукаєш інших винних.

До того ж, FIFA дуже цікаво дивитися, на чемпіонати з дисципліни збираються стадіони. Я був на великих турнірах, де кілька тисяч людей сиділи і спостерігали за тим, як я граю. Відчуття просто неймовірні: коли забиваю, вболівальники дуже бурхливо реагують.

eSPORTconf: Які, на вашу думку, перспективи кіберфутболу в Україні?

GG_Fear: Зараз існує така традиція, що футбольні клуби підписують гравців у кіберфутбол. Ось мене, наприклад, підписав ФК «Арсенал-Київ», відповідно, я отримую від них підтримку.

Раніше в кіберспортсменів таких можливостей не було, а зараз потихеньку стає більше esports-організацій, футбольні клуби цікавляться цим напрямом. Також створюється дуже багато турнірів, тільки з FIFA за цей рік відбулося орієнтовано 20 турнірів із великим призовим фондом. Це говорить про те, що Україна зацікавлена ​​в кіберфутболі. До того ж, нам є куди рости.

eSPORTconf: Де можна навчатися професійного кіберфутболу в нашій країні?

GG_Fear: Зараз відкриваються школи та академії, де вчать кіберспорту, також існує система індивідуального навчання. Наприклад, я й сам займаюся персональним навчанням хлопців. Зараз у мене сім учнів, вони можуть приїжджати до мене, я з кожним окремо працюю.

Є хлопці, які почали вивчати все з нуля, ми з ними все ретельно розбираємо, потихеньку освоюємо, бо в мене індивідуальний підхід до кожного. Тому можливість навчатися є, головне, щоб люди знайшли вихід і були зацікавлені.

eSPORTconf: Що дають кіберспортивній індустрії тематичні офлайн-конференції та заходи?

GG_Fear: Насправді всі вони дуже корисні, оскільки допомагають галузі розвиватися. Якщо брати на рівні кіберспортсменів, то турніри — це унікальна можливість обмінятися досвідом. Наприклад, підійти запитати щось у професіоналів, дивитися, як вони грають. Хотілося б, звісно, щоб змагань було ще більше, ніж зараз. Якщо порівняти нас із Європою, то ми трохи відстаємо за розмахом і кількістю, але я думаю, це питання часу. Бо коли я тільки заходив у цю нішу, практично нічого серйозного не проводилося. Зараз уже реально відчувається прогрес, і — я впевнений — це тільки початок.

Кількість турнірів залежить від зацікавленості спонсорів, бо вони виділяють призові й хочуть отримувати фідбек. Потенційним інвесторам так само потрібно пояснити, навіщо це потрібно, яка в цьому вигода. Я неодноразово бував на зустрічах, де звучать подібні питання, тому популяризація кіберспорту — дуже важливе завдання для розвитку галузі.

Максим «GG_Fear» Бобер візьме участь у панельній дискусії, присвяченій інвестуванню в кіберспорт. Український кіберфутболіст розповість про тонкощі реклами в кіберспорті зі сторони гравців і в роботі з інвесторами.

Обговорення відбудеться в межах івенту eSPORTconf Ukraine 2019, який відбудеться в Києві 13 червня.

назад до списку
Відвідувачу
Купити квиток
Спонсору
Стати спонсором
Спікеру
Стати спікером
ЗМІ
Акредитація

Підписатись на новини

Підписавшись на нашу розсилку, ви будете отримувати останні новини індустрії кіберспорту, інтерв'ю, відео, аналітику та багато іншого!

map