Жінки в кіберспорті: міф чи реальність?

Жінки в кіберспорті: міф чи реальність?

Досить поширеною є думка, що дівчата не люблять комп'ютерні ігри, а якщо раптом трапляються фанатки відеоігор, вони сильно поступаються в професіоналізмі хлопцям. Аргументів на захист такої позиції є вдосталь, але на прикладі кіберспорту спостерігаємо перевагу чоловічого контингенту як серед гравців, так і глядачів.

Змагання

Щодо великих турнірів, частота проведення жіночих змагань з їхніми призовими фондами також пасе задніх. Приміром, нещодавно відбувся IEM Katowice 2017, де було змагання Intel Challenge Katowice Female. Загальний призовий фонд жіночого турніру з CS: GO становив $30 тис. Тоді як чоловічі колективи розділили $250 тис.

CS:GO

Тим не менше, попри таку «дискримінацію», жінки в кіберспорті- це не міф. Минулого року кілька кіберспортсменок приєдналися до чоловічих складів на рівних правах. Капітаном тайського клубу MiTH, що виступає за CS: GO на професійній сцені, є- Саріндхорн Ванотаярнчай (вона ж JinNy).

LoL

У League of Legends справжнім відкриттям стала Марія Кревелінг (виступає як Remilia) з команди Renegades. Вона увійшла в історію дисципліни як перша дівчина, що пробилася на професійну сцену.

Мария Кревелинг - Remilia из команды Renegades

Dota 2

На регіональних змаганнях турніру з Dota 2 The Kiev Major північноамериканську кваліфікацію пройшла команда Wheel Whreck While Whistling, в складі якої також є дівчина - канадка Маріель Круз (вона ж Layla). Клуб не став переможцем регіону, але вже власне участь Маріель вважається свого роду досягненням.

Все ж значно більше жінок в eSports перебувають на інших позиціях. В індустрії є дівчата серед коментаторів, фотографів, журналістів, менеджерів команд та ін. На конференції eSPORTconf Ukraine 2017 серед спікерів було 3 жінки.

Про юридичні особливості офіційного визнання кіберспорту в Україні на цьому заході розповіла Ірина Сергієнко. Тематику менеджменту професійного eSports-клубу розкрила Наталія Ларченко – СЕО Gambit Gaming.

Фахівець з відеоігрового маркетингу бренду HyperX і ведуча шоу «Битви геймерів» Софія Дунаєвська ділилася досвідом просування продукції серед кіберспортивної аудиторії.

В цілому помітна позитивна тенденція щодо припливу кадрів «прекрасної статі» в індустрію. За прогнозами 2017 рік стане в цьому плані ще результативнішим. Кіберспорт цілком здатен стати одним з багатьох видів спорту, які забезпечують гендерну рівність.

назад до списку
Відвідувачу
Купити квиток
Спонсору
Стати спонсором
Спікеру
Стати спікером
ЗМІ
Акредитація

Підписатись на новини

Підписавшись на нашу розсилку, ви будете отримувати останні новини індустрії кіберспорту, інтерв'ю, відео, аналітику та багато іншого!

map