
У 2020 році кіберспорт – це глобальний тренд у світі спорту та бізнесу. За прогнозами компанії Newzoo, уже в поточному році доходи esports-індустрії досягнуть $950,4 млн, а до 2023-го зростуть до $1,6 млрд. PwC, прогнозує, що до 2023 року щорічне зростання світового ринку кіберспорту складе понад 18%.
Україна вже входить у десятку країн світу з розвитку esports. Докладніше про поточний статус кіберспорту та плани щодо розвитку ринку в найближчі роки – далі в статті.
Кіберспорт в Україні: поточний статус
У вересні 2020-го кіберспорт на законодавчому рівні визнали одним з офіційних різновидів спорту в Україні. Відповідне рішення прийняли в Міністерстві молоді та спорту.
В UESF зазначили: завдяки тому що esports отримав новий статус, у цій індустрії відбудеться безліч позитивних змін. У перспективі очікується, що в країні розвиватимуться освітні програми, проводитимуться офіційні змагання, формуватимуться збірні команди для участі в міжнародних турнірах. Окрім цього, варто чекати на розвиток кіберспортивної інфраструктури та приплив інвестицій у сферу кіберспорту.
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков заявив, що esports-індустрія давно перетворилася на бізнес, який приносить багато користі та відкриває різні можливості. За його словами, проведення турнірів, розвиток інфраструктури та створення геймінг-продуктів дасть змогу поповнювати дохідну частину держбюджету.
Керівний партнер медіахолдингу WePlay! Esports Юрій Лазебніков підкреслив, що отримання кіберспортом нового статусу має низку переваг. Зокрема, тепер представники галузі зможуть співпрацювати з державою та розраховувати на її підтримку. На думку експерта, якщо влада побачить у кіберспорті потенціал, то надалі в Україні з’являться відповідні державні гранти, будуть створені програми розвитку кіберспорту в школах і вищих навчальних закладах.
А СЕО HellRaisers Олексій Слабухін вважає, що після присвоєння кіберспорту нового статусу наступним етапом стане створення екосистеми турнірів, підтримка молоді та кооперація всіх ринків.
Кіберспортивна інфраструктура: які об’єкти працюватимуть в Україні?
Розвинена інфраструктура – важливий складник індустрії кіберспорту. Саме тому різні профільні організації та компанії вже зраз займаються поліпшенням інфраструктури та будують масштабні плани щодо реалізації великих проєктів.
Перший у світі кіберспортивний готель
У липні 2020 року компанія «Смартленд» придбала київський готель «Дніпро», який розташований на Хрещатику, за 1,1 млрд грн. Перемогу в аукціоні з продажу готелю здобув засновник відомої на весь світ кіберспортивної команди Natus Vincere, голова правління Української професійної кіберспортивної асоціації (UPEA) Олександр Кохановський спільно з партнерами й інвесторами. Цей об’єкт нерухомості планували зробити першим у світі готелем, у якому будуть створені всі необхідні умови для проведення кіберспортивних івентів.
У вересні Олександр уточнив, що в готелі створять кіберспортивну зону, яка займе 3-4 поверхи. Там розташовуватимуться простори для тренувань і відпочинку гравців. Окремо облаштують кіберспортивний бар, у якому можна буде проводити події за участю до 100 осіб.
За попередніми оцінками, реновація готелю «Дніпро» займе 1,5-2 роки. На ці цілі витратять орієнтовно $20 млн.
Багатофункціональна кіберспортивна арена
Також Кохановський заявив про плани з будівництва в Києві великої esports-арени місткістю до 10 000 осіб. Об’єкт планують відкрити поблизу центра міста. Арена стане багатофункціональною. Окрім великих кіберспортивних заходів, там можна буде проводити виставки, концерти й інші івенти.
У реалізацію проєкту зі зведення esports-арени вкладуть $25-45 млн. На будівництво об’єкта може знадобитися до 5 років.
Esports-арена GetInPro
Восени 2020-го стало відомо про те, що компанія Global Esports Solutions будує в українській столиці кіберспортивну арену площею 1500 кв. м.
У комплексі працюватиме три зони: Gamer, Pro та Streamer. На території арени облаштують зал місткістю до 1000 осіб, студію для трансляції ігор, простори з комп’ютерами, VIP-локації для буткемпів, стримінг-руми, зону з консолями, а також бар, кафетерій і магазин.
Планується, що в січні 2021-го в готелі Ramada Encore почне працювати буткемп для геймерів. Його відвідувачам будуть доступні ігрові зони з усім необхідним обладнанням, тренажерний зал, локації для проживання.
Як кіберспорт розвиватиметься в Україні в найближчі 5 років?
У вересні Олександр Кохановський офіційно представив UPEA та презентував громадськості стратегію розвитку кіберспорту, яка дасть змогу вивести український esports-ринок на новий рівень.
План розвитку кіберспорту прописаний до 2025 року. У межах реалізації стратегії планують:
-
створити систему турнірів для аматорів, професіоналів та напівпрофесіоналів;
-
розвивати кіберспортивну освіту;
-
побудувати багатофункціональну кіберспортивну арену, у якій зможуть проходити і світові турніри;
-
на базі готелю «Дніпро» створити простір для кіберспортсменів;
-
відкрити в різних містах країни 20 сучасних кіберспортивних комп’ютерних клубів;
-
реалізовувати соціальні ініціативи. Для вивчення позитивного впливу ігор до кіберспорту хочуть залучати військовослужбовців, учасників бойових дій, пенсіонерів, інвалідів;
-
брати участь у міжнародних наукових дослідженнях, які пов’язані з кіберспортом.
Глобальними цілями асоціації назвали:
-
популяризацію в суспільстві поняття «кіберспорт»;
-
залучення в esports-сферу інвестицій у розмірі до $20 млн на рік;
-
розширення аудиторії цієї індустрії вдвічі;
-
збільшення кількості команд і гравців у ніші кіберспорту;
-
щорічне проведення 12 різних турнірів;
-
відкриття україномовних кіберспортивних студій трансляції.
Очікується, що розвиток кіберспорту сприятиме просуванню України як бренду, створенню нових робочих місць, зростанню туристичного потоку, збільшенню прямих іноземних інвестицій, а також дасть змогу залучити в бюджет додаткові кошти.
Докладніше про те, як заробляти на кіберспорті, розкажуть 7 квітня 2021 року на eSPORTconf Ukraine. Квитки вже в продажу.
Підписатись на новини
Підписавшись на нашу розсилку, ви будете отримувати останні новини індустрії кіберспорту, інтерв'ю, відео, аналітику та багато іншого!