Діас Ісмаїлов: «Договірні матчі в eSports існують»

Діас Ісмаїлов: «Договірні матчі в eSports існують»

На eSPORTconf Ukraine 2017 з доповіддю виступив Діас Ісмаїлов – засновник кіберспортивної БК CybBet. Він розповідав про місце кіберспорту на букмекерському ринку, види ставок в e-Sports, а також про договірні матчі. Ми підготували зріз виступу, щоб розглянути найактуальніші його моментами.

Що ставлять і на що грають у кіберспорті?

У кіберспортивному букмекерстві існує 4 види ставок:

  • гроші;
  • Bitcoin;
  • віртуальні валюти з конкретних ігор;
  • скіни.

За даними спікера, саме останній вид ставок є найпопулярнішим у всьому світі. Гроші ставлять неохоче, кількість Bitcoin обмежена сама по собі, віртуальні валюти для всіх ігор різні, а в окремих іграх вони взагалі заборонені розробниками. У той же час найдешевший скін коштує від 10 центів, а найдорожчий – близько $2 100.

Скіни – це щось на кшталт текстурних моделей, які застосовують у відеоіграх. Скажімо, в CS:GO це переважно змінна зброя: ножі, пістолети, автомати. Купивши або вигравши якісний скін, користувач стає кращим у грі.

«Скіни ні на що не впливають, крім самооцінки у грі ... Що дорого коштує», – зауважив Діас Ісмаїлов щодо ролі цієї «валюти».

За аналітичними даними, світовий обіг ігрових скінів у 2016 році склав $5 млрд. Тоді як реальні ставки на кіберспорт робить лише близько 2 млрд людей. Спікер зазначив цікаву закономірність: попри велику кількість грошей на ринку, ніхто точно не знає, звідки вони.

На запитання стосовно убезпечення своїх ставок, Діас Ісмаїлов відповів: «Користуйтеся Bitcoin – і вам нічого не загрожуватиме».

Договірні матчі в e-Sports

«Так, договірні матчі в e-Sports існують», – відповів Діас Ісмаїлов на запитання з залу. За словами спікера, нерідко трапляється, що команди ставлять самі проти себе безпосередньо перед матчем.

В якості прикладу він привів випадок, коли всі члени команди безпосередньо перед турніром зареєструвалися на букмекерському порталі та внесли проти себе максимальні ставки. Оскільки вказати треба було реальні імена та дані, виявити шахраїв не склало труднощів.

Спікер зазначив, що найбільші договірні матчі відбуваються через скіни, а не через гроші, так як на ліцензованих платформах відомо, хто робить ставки.

На глобальнішому рівні великим скандалом сцени StarCraft II стала звістка про те, що чемпіон світу з дисципліни в 2016 році здав близько десяти матчів.

Але це не означає, що такі речі залишаються безкарними. На рівні кіберспортивних федерацій махінації відслідковують. Гравцям-порушникам забороняють брати участь у вагомих турнірах на певний час (у залежності від ступеню провини). Тому, нечесних кіберспортсменів стає дедалі менше, більшість надає перевагу чесній грі.

Радимо також звернути увагу на огляди доповідей Геннадія Веселкова, Наталії Ларченко та Софії Дунаєвської.