Що думають менеджери професійних клубів про визнання кіберспорту в Україні?

Що думають менеджери професійних клубів про визнання кіберспорту в Україні?

На конференції eSPORTconf Ukraine особливу увагу приділили питанню визнання кіберспорту офіційною дисципліною в Україні. Спікер Ірина Сергієнко присвятила цій темі всю свою доповідь. До питання поверталися у своїх виступах й інші експерти, зокрема, менеджери професійних eSports-колективів Team Spirit і HellRaisers. Пропонуємо ознайомитися з їхніми думками докладніше.

Руслан Бугрін (Team Spirit)

Керівник складів із CS:GO та Hearthstone клубу Team Spirit зазначив, що індустрія не настільки потребує держструктури, наскільки консолідації. «Для врегулювання варто створити раду з eSports-організацій, до складу якої увійде один представник від кожної із них», – сказав Руслан Бугрін.

«Доки не з`явиться система просування гравців, складно говорити про формування спільноти» – цією заявою спікер підкреслив неготовність індустрії та її представників в Україні до насправді значущих дій. Без чіткої структури безпосередньо у кіберспорті не варто розраховувати на створення ефективного керівного органу. Перш ніж думати про офіційне визнання, слід подбати про відновлення послідовного ланцюга розвитку для гравців, команд і турнірів.

«Чимало гравців не бажають офіційної реєстрації e-Sports, тому що, крім прав, з`являться й зобов`язання», – заявив менеджер складів Team Spirit. На його думку, українські кіберспортсмени не бачать привабливості в офіційному визнанні e-Sports. Багато з них не сприймають себе в якості спортсменів, ставлячись до кіберспорту швидше як до роботи чи хобі.

Олександр Немеш (HellRaisers)

«Кіберспорт – це не дисципліна на кшталт футболу чи баскетболу. Це окремий вид спорту, який має безліч напрямків. Долучити до офіційного реєстру всі ігри неможливо, як неможливо встановити чітку межу між тими, які варто визнавати й які не варто», – зазначив Олександр Немеш.

Керівник CS:GO-складу HellRaisers звернув увагу на надзвичайно важливий аспект питання. Визнання на державному рівні означає чітке визначення всіх правових моментів. Зараз, навіть попри визнання e-Sports багатьма країнами світу, він не має однозначної та продуманої системи. Згодом цю проблему вирішать, але наразі слід розуміти, що, вірогідно, це не найкращий час для подібних починань.

Радимо переглянути статтю про погляди менеджерів eSports-клубів на ринок, аудиторію, освіту та контракти у кіберспорті.

02/03/2021 Про кіберспортивну освіту на eSPORTconf Ukraine 2021 розповість генеральний продюсер і Chief Visionary Officer WePlay Esports Максим Білоногов
Про кіберспортивну освіту на eSPORTconf Ukraine 2021 розповість генеральний продюсер і Chief Visionary Officer WePlay Esports Максим Білоногов Чому освіта в кіберспорті необхідна? Які навички затребувані на кіберспортивному ринку праці? Як esports-організації можуть допомогти в підготовці кваліфікованих фахівців?
18/02/2021 Про захист прав кіберспортсменів, залучення фанатів до esports-простору та регіональний розвиток галузі: доповіді спікерів на eSPORTconf Ukraine 2021
Про захист прав кіберспортсменів, залучення фанатів до esports-простору та регіональний розвиток галузі: доповіді спікерів на eSPORTconf Ukraine 2021 7 квітня відбудеться eSPORTconf Ukraine 2021, присвячена можливостям і перспективам кіберспорту. Захід збере провідних фахівців індустрії для обговорення потенціалу та векторів розвитку esports-галузі.