Арсеній Салай: «Незабаром анонсуємо масштабний всеукраїнський online-турнір із FIFA 17»

Арсеній Салай: «Незабаром анонсуємо масштабний всеукраїнський online-турнір із FIFA 17»

Про значення e-Sports для традиційних спортивних клубів на конференції eSPORTconf Ukraine 2017 розповість член кіберпідрозділу ФК «Динамо» Київ. Арсеній Салай займається організацією всіх кіберспортивних подій під брендом клубу та бере активну участь у популяризації дисципліни FIFA в Україні. Прес-служба eSPORTconf Ukraine поспілкувалась зі спікером і поцікавилася подальшими планами організації щодо розвитку кіберфутболу в країні.

Інтерв'юер: Лідія Цененко (Л.Ц.).

Л.Ц .: Вітаю, Арсенію! Розкажіть, будь ласка, як створювався кіберпідрозділ ФК «Динамо» Київ.

А.С.: Доброго дня. Останнім часом футбольні клуби всього світу дедалі активніше створюють кіберспортивні підрозділи, надаючи можливість гравцям із віртуальних дисциплін вийти на професійний рівень і показати себе на світовій арені. Звичайно, Україна не могла довго залишатися осторонь.

Так вийшло, що першим клубом, який виявив бажання посприяти розвитку кіберспорту в нашій країні, став ФК «Динамо» Київ. Було вирішено розпочати роботу з близького нам кіберфутбольного напрямку та запропонувати підтримку найкращому на сьогоднішній день кіберфутболісту України – Віталію Мусі.

Л.Ц.: Які цілі та найближчі плани має организація?

А.С.: Створити всеукраїнську систему кіберфутбольних турнірів, надати можливість якомога більшому числу українських кіберспортсменів показати себе на світовій арені.

Л.Ц.: Чи користуються популярністю кіберспортивні турніри в Україні?

А.С.: Ніша віртуального футболу в нашій країні перебуває в досить сирому вигляді. І це попри велику кількість людей, які так чи інакше грають у кіберфутбол. Ми докладемо всіх можливих зусиль аби шанувальники цієї гри в нашій країні показали себе.

Л.Ц.: Ви вже організували онлайн-турніри з FIFA в Києві, Одесі, Дніпрі, Луцьку. Чи плануєте розширювати географію?

А.С.: Найближчим часом ми плануємо запустити (чи розвинути) щонайменше 14 регіональних представництв. Це при тому, що у всіх основних містах турніри вже відбуваються кілька років поспіль. Якщо говорити про online, то через мережу змагання проходять вже давно. Нам достатньо створити гідні варіанти заходів, де гравці показали би все, на що здатні. Зокрема, вже найближчим часом анонсуватимемо масштабний всеукраїнський online-турнір із FIFA 17 з нечуваними для нашої країни охопленням і призовими.

Л.Ц.: Яким Ви бачите майбутнє кіберфутболу в Україні?

А.С.: Майбутнє кіберфутболу залежить від кожного, кому він цікавий. Кіберпідрозділ ФК «Динамо» Київ має грандіозні плани. Ми рівняємося на західноєвропейські успіхи (Франція, Іспанія, Нідерланди), а також досягнення наших сусідів – Росії, де на рівні федерації футболу (РФС) здійснюється активна підтримка дисципліни FIFA.

Конференція з питань комерціалізації та розвитку українського кіберспорту відбудеться 22 лютого в Києві. Замовлення квитків – за посиланням. Радимо ознайомитися з переліком інших спікерів eSPORTconf Ukraine 2017.